Джошуа нокаутира Кобрата в 9-ия рунд

55 Shares

Антъни Джошуа запази световните си титли в свръхтежка категория като нокаутира Кубрат Пулев в 9-ия рунд пред погледа на 1000 зрители в зала „Уембли“. За втори път българинът не успява да спечели световните титли, но пък за втори път стига до битка за тях, с което се превръща абсолютно в най-великия български представител в „кралската“ дивизия. Джошуа пък постигна желания успех и вече може да гледа изцяло срещу евентуален дуел с Тайсън Фюри за обединяването на всичките четири титли.

Кобрата излезе под звуците на „Притури се планината“, както и в последните си двубои. Първият рунд бе напълно равностоен, като българинът нанесе доста добър ляв прав.

Вторият завърши със словестна престрелка, след като Джошуа успя да направи няколко добри удара в средата му. Но Кобрата също имаше своите добри удари.

В третия Джошуа се развихри и двапъти свали българина в нокдаун.

Доста по-добър четвърти рунд се получи за Кобрата. Джошуа опита да приключи мача, но не успя.

В петата част Джошуа започна да се изнервя и започна да говори на съперника си. Размениха си по два тежки удара.

Шестият рунд бе най-добрият за българина, като на 2 пъти притисна съперника си. Според специалистите това е първият, който Кобрата спечели.

Седмият премина отново при тежка размяна на удари, като Пулев успя да вкара доста тежък на съперника си. Но и той е за Джошуа. Така той вече има спечелени достатъчно. Само нокаут трябва на Кобрата.

Пулев се опита да работи за нокаут в осмия рунд. Джошуа обаче се защити добре.

Деветият рунд се оказа фатален за българина, който тръгна рисковано напред. С два удара той бе пратен още два пъти в нокдаун, като след втория не се изправи.

На мача присъства и най-богатият боксьор и спортист Флойд Мейуедър-младши. Чиято последна загуба на ринга е от Серафим Тодоров-Сарафа.

В първия двубой от вечерта Куас Ашфрак спечели в категория „супер лека“ срещу Ашли Лейн и така остана непобеден в 9 поредни мача. Този мач обаче се предаваше единствено в социалните мрежи.

След това започна и телевизионното предаване. И стана първата сензация на вечерта в категория средна. Джейми Стюард издържа 8 рунда срещу албанеца Флориан Марку и реферът даде равен резултат 76:76. Марку прати съперника си в нокдаун във втория рунд, но това не се оказа достатъчно. Албанецът бе сериозен фаворит да приключи мача с нокаут.

В третия двубой Киерън Конуей разби по точки 100-90, 100-89, 100-89 Макоули Макгоувън в категория суперсредна.

В почивката между третия и четвъртия рунд Макгоувън се интересуваше единствено от това как е завършило футболното дерби на Манчестър „Юнайтед“ и „Сити“ и получи резултата 0:0.

Конгоанецът Мартин Баколе, който живее и трнира в Шотландия, стана първият шампион на вечерта. Той надви по точки 98:92, 97:93, 96:94 руснака Сергей Кузмин и стана интерконтинентален първенец на Световния боксов съвет при свръхтежките.

Братовчедът на световния шампион на Световния боксов съвет Хюи Фюри, който падна от Кобрата преди година, този път спечели по точки срещу коравия поляк Мариуш Вах със 100:90, 100:90 и 99:91.

Лорънс Околие отказа още във втория рунд поляка Никодем Йежевски и е носител на интерконтиненталната титла на Световната боксова федерация в тежка категория.